Notowania

polska
08.12.2008 23:58

"Polska" - Niemcy przeciwne funduszowi

Dziennik "Polska" pisze, że nie należy spodziewać się porozumienia w sprawie tak zwanego funduszu solidarności w czasie dzisiejszych rozmów premiera Tuska z kanclerz Merkel. Gazeta powołuje się na niemieckie źródła dyplomatyczne.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Polska" przypomina, że wokół naszego kraju, który grozi zawetowaniem pakietu klimatycznego, toczy się skomplikowana gra z udziałem czołowych przywódców europejskich. Do Warszawy na czele potężnej delegacji, w której skład wchodzi połowa członków niemieckiego rządu, przyjeżdża dziś kanclerz Angela Merkel. W wahadłową dyplomację między Warszawą, Berlinem i Londynem zaangażował się prezydent Nicolas Sarkozy, który w imieniu Francji przewodniczy Unii Europejskiej.
"Polska" pisze, że Sarkozy próbuje przekonać Brytyjczyków i Niemców do powołania specjalnego unijnego funduszu solidarności, z którego ma być finansowana modernizacja elektrowni węglowych w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. Niemcy, którzy są największym producentem CO2 w Unii, sprzeciwiają się powołaniu funduszu.
Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

"Polska"/kry/lm

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz