Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Polska" - Policjanci uczą się o homoseksualistach

0
Podziel się

Policjanci ze Zgierza w województwie łódzkim od tygodnia mają szkolenia na temat homoseksualizmu - pisze dziennik "Polska".

bEhQiQet

Zajęcia "Homofobia i hetero-norma" prowadzone są przez instruktorki nieformalnej grupy Łódź Gender: doktor Izabelę Desperak, socjolożkę z Uniwersytetu Łódzkiego i Justynę Śmiałek. Pierwsza 20-osobowa grupa mundurowych już miała pierwsze warsztaty. Policjanci uczą się między innymi podstawowych pojęć, rozprawiają się z mitami o rozwiązłym życiu seksualnym gejów i poznają statystyki dotyczące agresji z powodu orientacji seksualnej.
"Polska" dodaje, że są też ćwiczenia, podczas których policjanci wcielają się w osoby dyskryminowane. Zabawa nazywa się fijoł. Policjanci muszą sobie wyobrazić, że budzą się z sińcem na twarzy, a osoby z tymi sińcami mają w otoczeniu opinię złych. To pozwala się poczuć jak człowiek dyskryminowany, napiętnowany z jakiegoś powodu - czytamy w gazecie.
"Polska" wyjaśnia, że pomysł na niecodzienne szkolenie wyszedł ze zgierskiej komendy na prośbę jednej z funkcjonariuszek. W warsztatach weźmie udział 80 z ponad 300 zgierskich policjantów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Polska"/kry/Piotr Paszkowski

bEhQiQeW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)