Notowania

polski wywiad
03.04.2009 00:10

"Polska" - Wywiad z Wałęsą

Lech Wałęsa deklaruje, że jest gotów oddać Nagrodę Nobla, jeśli nie uzyska wystarczającego wsparcia w obronie swego dobrego imienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

W rozmowie z dziennikiem "Polska" były prezydent komentuje swoje pierwsze reakcje na publikację książki Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia." Mówi ironicznie, że jeśli jest takim człowiekiem, jakim przedstawia go Instytut Pamięci Narodowej, to Nagroda Nobla mu się nie należy.
Lech Wałęsa tłumaczy również swoją zapowiedź nieobecności na czerwcowych uroczystościach z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak podkreśla, nie jest dla niego wielkie święto, gdyż wybory 4 czerwca nie były demokratyczne, ale kontraktowe i pozwoliły wybrać Sejm wolny jedynie w jednej trzeciej.
Nawiązując do swych słów, dotyczących ewentualnego opuszczenia kraju, Wałęsa wyjaśnia, że była to przenośnia. Chodziło mu bowiem o usunięcie się w cień życia polityczno - medialnego. "Chcę powiedzieć ludziom: jestem zmęczony, nic już nie zrobię, nie liczcie na mnie, nawet swojego dobrego imienia nie potrafię obronić." - mówi były prezydent w wywiadzie dla dziennika "Polska".

Polska/MagM/Siekaj

Tagi: polski wywiad, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz