Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Polska" - Żołnierze piją na misjach

0
Podziel się

Dziennik "Polska" dotarł do raportu, który trafił do ministra sprawiedliwości z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Zawarte w nim dane wskazują, że żołnierze na misjach piją alkohol, choć jest to zakazane i może skończyć się grzywną oraz wyrzuceniem z armii.

bEgIbMZh

Żołnierze dbają więc o to, żeby nie wpaść. Na pijaństwo czasem przymykają oko nawet ich przełożeni.
Z raportu, który na początku lutego otrzymał minister sprawiedliwości, wynika, że w 2008 roku 58 żołnierzy służących w polskich kontyngentach wojskowych za granicą przyłapano na piciu alkoholu i ukarano grzywną - pisze "Polska". Kolejnych 8 żołnierzy, będąc pod wpływem alkoholu, dokonało następujących przestępstw: dwóch nie wykonało rozkazu bądź wykonało go niezgodnie z treścią; jeden prowadził samochód w stanie nietrzeźwym, a pięciu w stanie nietrzeźwym pełniło bądź chciało pełnić służbę.
Za samo picie - po służbie, w czasie wolnym - żołnierzom grozi z pozoru niewiele, gdyż w świetle prawa to jedynie wykroczenie zagrożone karą grzywny od 20 złotych do 5 tysięcy złotych. Gorzej, że za to grozi również dyscyplinarne zwolnienie z pracy i odesłanie delikwenta do domu. Za inne "wyczyny" po alkoholu prócz wykluczenia z misji skazuje ich również sąd właściwy dla miejsca pobytu żołnierza w kraju.
Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

IAR/"Polska"/dabr

bEgIbMZK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)