Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pah
29.12.2008 13:35

Polska Akcja Humanitarna pomoże Palestyńczykom

PAH w ciągu najbliższych dni ogłosi zbiórkę darów dla ofiar konfliktu w Strefie Gazy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej podkresla, że sytuacja ludności cywilnej w Strefie Gazy jest bardzo zła. Brakuje żywności i lekarstw, nie ma też wystarczającej ilości wody.

Według ONZ, w izraelskich nalotach na Strefę Gazy zginęło co najmniej 50 palestyńskich cywilów.Ogółem śmierć poniosło ponad 300 osób, a ponad tysiąc zostało rannych.

W najbliższych dniach Polska Akcja Humanitarna ma podjąć decyzję o ogłoszeniu zbiórki publicznej na pomoc mieszkańcom strefy konfliktu. Janina Ochojska podkreśla, że od strony izraelskiej zależy, czy przekazanie pomocy będzie możliwe.

Wicedyrektor Caritas Polska, ksiądz Zdzisław Świniarski podkreśla, że Polacy mogą pomóc poszkodowanym na przykład poprzez Caritas Internationalis, która ma stałe przedstawicielstwo w Jerozolimie i pomaga także Palestyńczykom. Już teraz można wpłacać na konto Caritas Internationalis pieniądze przeznaczone dla poszkodowanych. Ksiądz Świniarski powiedział, że Caritas Polska jeszcze nie podjęła decyzji, czy będzie ogłaszać specjalną zbiórkę pieniędzy.

Tagi: pah, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz