Notowania

wiadomości
29.01.2013 17:50

Polska i Indie chcą wzmocnić współpracę gospodarczą

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska i Indie podpisały umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Podpisy pod stosownymi dokumentami złożyli szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski oraz goszcząca w Warszawie sekretarz stanu w MSZ Indii, Preneet Kaur. Umowa ma między innymi pomóc polskim i indyjskim biznesmenom w rozwijaniu współpracy handlowej.
Indyjska minister powiedziała dziennikarzom, że zarówno Indie jak i Polska chciałyby zwiększyć wartość obrotów handlowych. "Wartość naszych obrotów w Polsce to 2 miliardy dolarów, a to za mało. Nasi przywódcy zdecydowali, że do końca następnego roku ta wartość powinna być podwojona. Dzisiaj rozmawialiśmy także o zwiększeniu liczby wiz wydawanych dla biznesmenów obu krajów. Mamy nadzieję, że to również zwiększy współpracę handlową" - powiedziała indyjska sekretarz stanu.
Minister Preneet Knaur przyznała, że Polska jest dla Indii bardzo interesującym miejscem do inwestowania. Jak dodała, oba kraje są obecnie w podobnej sytuacji gospodarczej. "Jesteśmy pod wpływem tego, co dzieje się w światowej gospodarce. U was w Polsce wciąż macie dodatni wzrost. Nasz się nieco zmniejszył, ale wciąż jest dodatni. Mamy więc podobną sytuację wzrostu wewnętrznego. A to również może pomóc wzmocnić nasze relacje" - dodała Preneet Knaur.
W czasie wizyty w Polsce indyjska minister odwiedziła też Kraków i spotkała się z profesorami i studentami indologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jutro ma spotkać się z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz