Notowania

polska
24.06.2010 17:37

Polska nie ma problemów z gazem

Podziel się
Dodaj komentarz
  [PGNiG](https://finanse.wp.pl/pgnig-6173871302502529c) i operator gazociągów przesyłowych GAZ-System zapewniają, że  dostawy gazu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucji realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem.
  Obie [spółki](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/spolki-8211;-rodzaje-wady-i-zalety,135,0,2415751.html) poinformowały, że jutro rano będziemy otrzymywać przez Białoruś tyle gazu, ile przed zmiejszeniem tranzytu przez ten kraj. Dostawy zostały zmniejszone wczoraj w nocy o 40 procent, co stanowiło 14 procent  dostaw z kierunku wschodniego.
  Dziś w południe ciśnienie w punkcie zdawczo-odbiorczym Wysokoje na granicy polsko-białoruskiej wróciło do normy. W związku z tą sytuacją PGNiG odbierało dodatkowo brakujące ilości gazu ziemnego  w Drozdowiczach na granicy polsko-ukraińskiej - wyjaśniła Joanna Zakrzewska, rzeczniczka gazowej spółki.
  Dodała, że dziennie sprowadzmy z kierunku wschodniego około 24 milionów metrów sześciennych gazu. Zaznaczyła, że obecnie zapełniane są magazyny gazu na zimę.
  [Komisja Europejska](https://wiadomosci.wp.pl/komisja-europejska-ke-6032696584520833c) otrzymała informację, że Rosja porozumiała się z Białorusią w sprawie opłat za gaz, co powinno zakończyć trwający od kilku dni spór. Wojna gazowa spowodowała, że Gazprom zredukował dostawy błękitnego paliwa na Białoruś, a ta wstrzymała tranzyt do Unii. Rzeczniczka Komisji Marlene Holzner powiedziała, że ma na razie ustne potwierdzenie informacji o porozumieniu
Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz