Notowania

wiadomości
07.08.2012 08:50

Polska po burzach-Frątczak

Dwie osoby zostały ranne w nawałnicach, które od wczoraj przechodzą nad Polską. Uszkodzeniu lub zerwaniu uległo 285 dachów. Tysiące popalonych drzew zatarasowało drogi i ulice.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas ostatnich kilkunastu godzin strażacy interweniowali łącznie ponad 750 razy przy usuwaniu skutków niepogody. Rzecznik Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że najwięcej zdarzeń zanotowano w województwie Warmińsko-Mazurskim, Małopolskim, Świętokrzyskim, Pomorskim, Podlaskim i Kojawsko-pomorskim.
Wczoraj po południu nad powiatem mrągowskim przeszła burza z gradobiciem. W 4 miejscowościach grad uszkodził ponad 100 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. W nocy nad powiatem olkuskim w Małopolsce przeszła trąba powietrzna. Najwięcej zniszczeń odnotowano w gminie Klucze i Wolbrom, gdzie zostało uszkodzonych ponad 50 dachów na budynkach.
Podobnie było w województwie Świętokrzyskim. Dzisiejszej nocy w powiecie jędrzejowskim i sędziszowskim wichura zerwała 40 dachów. Na Mazowszu w powiecie lipskim wiatr uszkodził 50 budynków.
Strażacy w dalszym ciągu usuwają z dróg opwalone drzewa, a także zabezpieczają folią uszkodzone dachy. Wypompowują też wodę z zalanych obiektów. W działaniach, które trwają nieprzerwanie od wczoraj, uczestniczy ponad 2000 osób.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz