Notowania

polska
16.04.2010 19:26

Polska przestrzeń powietrzna zamknięta

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podjęła decyzję o zamknięciu przestrzeni również nad Krakowem - z wyłączeniem lotów wykonywanych z widzialnością.

Ostatnie z działających dotychczas na terenie polski lotnisk - w Rzeszowie - zostało zamknięte do godziny 22:00.

Powodem jest wybuch wulkanu Eyjafjoell na Islandii i związana z tym erupcja pyłu wulkanicznego. Przemieszczająca się nad Europą chmura pyłu ogranicza widoczność i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów.

Na razie nie wiadomo, czy warunki atmosferyczne nie utrudnią przylotu do Krakowa delegacjom z całego świata na uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Ale jak wyjaśnił prezes lotniska w Balicach Jan Pamuła, tamtejsze służby zakładają, że loty odbędą się zgodnie z planem.

Lotnisko w Balicach jest logistycznie przygotowane na przyjęcie delegacji. Jednak wszystko zależy teraz od warunków atmosferycznych.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że obecnie nie ma zagrożenia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Prognozy wskazują na możliwość opadania pyłów na terenie Polski za kilka dni. Może to spowodować krótkotrwałe dolegliwości u osób z chorobami układu oddechowego i alergików.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz