Notowania

wiadomości
21.02.2014 11:56

Polska przyjmuje rannych z Ukrainy

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska przyjmuje rannych z Ukrainy. Do Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie zostało wczoraj przetransportowanych trzech poszkodowanych mężczyzn. Dziś spodziewane są kolejne cztery osoby.
To nie są Ukraińcy ranni w ostatnich walkach w Kijowie - wyjaśnia rzecznik placówki Jarosław Buczek. Są to osoby, które zostały ranne np. w styczniu i przyjeżdżają do Polski już po pierwszym leczeniu na Ukrainie. "My wykonujemy już takie końcowe czynności medyczne. Zakładam, że ci ludzie musieli zrobić miejsce dla bardziej poszkodowanych, stąd ich obecność w Polsce" - podkreśla Jarosław Buczek.
Rzecznik szpitala dodaje, że leczeni u nich pacjenci z Ukrainy nie są w ciężkim stanie, ich życie nie jest zagrożone. Głównie są to osoby z urazami okulistycznymi i ortopedycznymi. "Nie mieliśmy żadnego przypadku ran postrzałowych z ostrej amunicji" - dodaje Jarosław Buczek. Jedna z przywiezionych osób była postrzelona w oko gumowym pociskiem. Większość okulistycznych pacjentów zostało poszkodowanych przez granaty hukowe, które eksplodowały w ich bezpośrednim sąsiedztwie. To mężczyźni w sile wieku od dwudziestu do czterdziestu lat - dodaje rzecznik.
W Centralnym Szpitalu MSW przebywa też trzech wcześniej przywiezionych tu ukraińskich pacjentów. W sumie w placówce leczonych było kilkanaście osób z Ukrainy. Większość już opuściła szpital.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz