Notowania

wiadomości
18.06.2012 16:47

Polska ranking atrakcyjności inwestycyjnej

Polska zajmuje drugą po Czechach pozycję w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej krajów Europy Środkowo-Wschodnie. Trzecie miejsce zajmuje Słowacja- wynika z badania przeprowadzonego przez 16 bilateralnych niemieckich izb przemysłowo-handlowych działających w naszej części Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Drugą pozycję utrzymujemy od 2010 roku.
Z badania wynika poza tym, że większość firm z kapitałem zagranicznym, które zainwestowały w Europie Środkowo-Wschodniej jest zadowolona ze swojej decyzji. Odstek zadowolonych z decyzji o lokalizacji inwestycji w ciągu ostatnich lat utrzymuje się na stosunkowo stabilnym poziomie.
Inwestorzy brali pod uwagę 22 czynniki. Najbardziej według nich za inwestowaniem w naszej części świata przemawiało między innymi członkostwo danego kraju w Unii Europejskiej, jakość kadr - chodzi na przykład o kwalifikacje pracowników.
Najgorsze oceny dla regionu przypadły za niską efektywność w zwalczaniu korupcji i przestępczości, mała przejrzystość przetargów publicznych i niestabilność prawa.
W badaniu, które przeprowadzono w lutym i marcu tego roku, wzięło udział 1322 firm z kapitałem zagranicznym w 15 krajach naszej części Europy.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz