Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Polska silną pozycję zawdzięcza swojej stabilności finansowej"

0
Podziel się

Komisarz Unii Europejskiej do spraw ekonomicznych i walutowych Joaquin Almunia powiedział, że Polska w porównaniu do innych państw Europy dobrze daje sobie radę w kryzysie.

bEiaVZat

Joaquin Almunia podkreślił po spotkaniu z ministrem finansów Jackiem Rostowskim, że nasz kraj silną pozycję zawdzięcza zarówno swojej stabilności finansowej jak i dobremu nadzorowi nad rynkami finansowymi.

Powiedział też, że Polska posiada silny rynek wewnętrzny, przez co jest mniej uzależniona od handlu zewnętrznego. Również jeżeli chodzi o poziom konsumpcji w Polsce, to utrzymuje sie ona na dobrym poziomie co - jak podkreślił - przekłada się pozytywnie na rynek pracy.

Jeżeli chodzi o prognozy na najbliższą przyszłość Joaquin Almunia poinformował, że odnotowuje się wzrost zaufania i optymizmu. Wyraził przy tym nadzieję, że niebawem te wskaźniki optymizmu przełożą się na realną gospodarkę.

bEiaVZav

Mówiąc o deficycie budżetowym, który w Polsce przekroczył 3 procent, komisarz Unii Europejskiej do spraw ekonomicznych i walutowych zwrócił uwagę, to zjawisko, które dotyczy obecnie wielu państw Europy. Jego niepokój budzi jednak fakt, że w okresie dobrego rozwoju gospodarczego nie zostały podjęte działania na rzecz reform sektora publicznego, nie wykorzystano również tej dobrej koniungtury, żeby przygotować podłoże pod trudniejsze czasy.

bEiaVZaW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)