Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Polska" Testy gimnazjalne wyciekły

0
Podziel się

Dzień przed rozpoczęciem egzaminów gimnazjalnych w sieci znalazły się wszystkie zadania z testu humanistycznego wraz z rozwiązaniami. - pisze dziennik "Polska". Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Krzysztof Konarzewski przyznaje, że na 90 procent doszło do przecieku. Według "Polski", policja tropi teraz, kto ukradł zadania i umieścił je na amerykańskim serwerze. Zdaniem Konarzewskiego, aby dostać się do pliku, trzeba było złamać 9 - cyfrowy kod. Informatycy twierdzą jednak, że komputery w polskich insytucjach państwowych, często nie mają wystarczających zabezpieczeń. - zauważa "Polska".

bEhKjMcB

Tymczasem osiem komisji egzaminacyjnych ustala, którzy uczniowie mogli skorzystać z tego oszustwa. Ich egzamin na pewno zostanie unieważniony. CKE na razie nie bierze pod uwagę unieważnienia środowego sprawdzianu wszystkim 480 tysiącom gimnazjalistom.
Według dziennika "Polska", do zadań miało dostęp czworo ekspertów CKE, pracownicy drukarni i kurierzy, rozwożący testy do szkół. Dobę przed sprawdzianem paczki z testami mieli też w rękach wszyscy dyrektorzy gimnazjów.

"Polska"/IAR/daw/zr

bEhKjMde
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)