Polska zajęła 5. miejsce w klasyfikacji medalowej mś w narciarstwie klasycznym

0

Polska zajęła 5. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w czeskim Libercu. Jedną z gwiazd zakończonej dziś imprezy jest biegaczka Justyna Kowalczyk, która zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal.

Polska reprezentacja znalazła się w klasyfikacji medalowej i zajęła w niej tak dobrą pozycję właśnie dzięki Justynie Kowalczyk - triumfatorce w biegu łączonym na 15 km oraz biegu na 30 km. Mistrzostwa były udane dla wszystkich naszych biegaczek - w sztafecie zajęły znakomite 6. miejsce.

Nieźle spisali się także skoczkowie narciarscy - w drużynie wywalczyli nieoczekiwanie 4. miejsce, a taką samą lokatę zajął w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni Kamil Stoch. Czterokrotny mistrz świata Adam Małysz zajął 12. oraz 22. miejsce.

Najsilniejszą ekipą na mistrzostwach świata w Libercu okazała się Norwegia, która zdobyła 11 medali - 5 złotych, 4 srebrne oraz 2 brązowe. Na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej uplasowały się Stany Zjednoczone, a na trzecim Finlandia. Polskę wyprzedziła jeszcze Austria, a za nami znalazły się między innymi Niemcy, Włochy, Rosja i Szwecja.