Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Polskatimes" - Kandydują do rady nadzorczej TVP

0
Podziel się

"Polskatimes' informuje, ze są już pierwsi kandydaci do konkursu na członków rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Wskazują ich, zgodnie z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, senaty i rady wydziałów uczelni akademickich i zgodnie z regulaminem mają na to czas do 8 listopada. Ale, jak dowiedziała się "Polska", już wczoraj do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji swoje zgłoszenie wysłał Uniwersytet Warszawski.

bEiAUEXV

Mamy dziewięciu kandydatów, których zgłosiły cztery wydziały - mówi w rozmowie z "Polską" rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, przewodnicząca Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. To prawnicy, medioznawcy, specjaliści z zarządzania i pedagogiki.
Swoich kandydatów mają też Akademia Muzyczna oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Również wczoraj rada wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie udzieliła rekomendacji dla jednej ze swoich pracownic naukowych. Ich kandydatka zajmuje się ekonomią kultury, przygotowywała też ekspertyzy biznesowe.
Przewodniczący KRRiT Jan Dworak przypuszcza, że przesłuchania kandydatów do rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia mogą rozpocząć się nawet już w połowie listopada. KRRiT ma wyłonić spośród wszystkich kandydatów pięć osób posiadających kompetencje w takich dziedzinach jak: prawo, finanse, kultura i media. Ale rady liczyć będą po siedmiu członków, gdyż dwóch wskazują ministrowie skarbu i kultury.
Mniej liczne, bo pięcioosobowe będą rady nadzorcze rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Zgłoszenia kandydatów do tych rad KRRiT przyjmować będzie do 30 listopada. Wskażą ich uczelnie akademickie działające w danym regionie. Członkowie KRRiT wybiorą spośród nich cztery osoby. Piąta znajdzie się w radzie z rekomendacji ministra skarbu w porozumieniu z ministrem kultury. Jeśli jednak zabrakłoby chętnych, wówczas KRRiT wskaże wybranych przez siebie. O rekomendację występują osoby, które były już członkami KRRiT bądź pracowały w TVP.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Polskatimes"/ jk/pbp

bEiAUEYy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)