Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polski ksiądz mianowany papieskim jałmużnikiem

0
Podziel się
bEqhZenF

Polski ksiądz Konrad Krajewski został mianowany papieskim jałmużnikiem. To zwyczajowy tytuł szefa Urzędu Dobroczynności Apostolskiej - instytucji zajmującej się pomocą charytatywną w imieniu papieża. Osoba piastująca to stanowisko obejmuje hierarchę arcybiskupa. Należy też do najbliższego otoczenia papieża.
Polski duchowny, który po nominacji Franciszka objął to stanowisko, pochodzi z Łodzi. W 1995 roku uzyskał doktorat z teologii ze specjalizacją w dziedzinie liturgiki na Papieskim Uniwersytecie świętego Tomasza z Akwinu "Angelicum". Po powrocie z Rzymu w 1995 roku był ceremoniarzem arcybiskupa Władysława Ziółka, wykładowcą liturgiki oraz dyrektorem biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W 1997 roku podczas wizyty Jana Pawła II w Polsce zajmował się przygotowaniem liturgicznym wszystkich stacji. Od 1997 roku był prefektem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, a od 1 października 1998 podjął pracę w Urzędzie Papieskich Celebracji Liturgicznych. Od 12 maja 1999 roku jest papieskim ceremoniarzem. Był bliskim współpracownikiem papieża-Polaka.
Wraz z dzisiejszą nominacją papież Franciszek wyniósł księdza prałata Konrada Krajewskiego do godności arcybiskupa tytularnego Benwentu w północnej Afryce.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEqhZeoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)