Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polskie F-16 i śmigłowce W-3 ćwiczą w Szwecji

0
Podziel się

Polskie samoloty F-16 "Jastrząb" i śmigłowce W-3 ćwiczą w Szwecji. Manewry LOYAL ARROW to jedne z największych ćwiczeń w ramach struktur NATO.  

bEgfbJit

Siły Powietrzne wystawiły na zgrupowanie 6 "Jastrzębi" z bazy w Krzesinach i 3 śmigłowce. Major Marcin Rogus - rzecznik Sił Powietrznych - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że udział polskich pilotów w tych ćwiczeniach jest bardzo ważny. Dodał, że takie ćwiczenia to możliwość sprawdzenia polskich lotników, zwłaszcza samolotów F-16.

Uczestnicy manewrów już przećwiczyli kilka epizodów. Są one niezbędne do dobrej współpracy z resztą sojuszników. W ramach LOYAL ARROW piloci przećwiczyli już epizod, który polega na zgrywaniu w locie kilkudziesięciu różnych samolotów. Natomiast śmigłowce W-3 biorą głównie udział w ćwiczeniach poszukiwawczo-ratowniczych.

W ćwiczeniach LOYAL ARROW bierze udział 10 państw. W sumie w Szwecji, która jest gospodarzem manewrów, szkoli się 900 osób. Oprócz pilotów swoje umiejętności sprawdzają technicy pokładowi, inżynierowie i personel naziemny obsługujący ćwiczenia. Manewry potrwają do 18 czerwca.

bEgfbJiW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)