Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polskie Radio - kolejne programy na moje.polskieradio.pl

0
Podziel się:

W tym tygodniu Polskie Radio oddaje do dyspozycji słuchaczy kolejne trzy kanały tematyczne - tym razem słowne, powstałe na podstawie znanych audycji Programu 1 Polskiego Radia. Dla fanów sportu powstała internetowa stacja radiowa podsumowująca wydarzenia sportowe kolejnych lat. Nową propozycję otrzymują pasjonaci historii. Dzięki kolejnemu nowemu kanałowi słuchacze mają także możliwość spotkania z wielkimi osobowościami nauki, kultury i sztuki.

"Przeżyjmy to jeszcze raz" to swoista lekcja historii sportu, a dla wielu okazja do wciąż wielkich wzruszeń. Ocalić od zapomnienia - ta myśl towarzyszyła radiowcom, którzy zawsze pod koniec roku prezentowali fragmenty relacji z najważniejszych sportowych wydarzeń minionych 12 miesięcy. Słuchając tej stacji jeszcze raz można przeżywać zimowe i letnie igrzyska olimpijskie, piłkarskie czy też siatkarskie mistrzostwa świata. Spotkamy tam najwybitniejszych polskich sprawozdawców sportowych i usłyszymy ich niezapomniane, często kultowe już komentarze.
Stacja "1939 Rok pokoju rok wojny", powstał w oparciu o audycje Doroty Truszczak i Andrzeja Sowy. Autorzy tego cyklu, emitowanego na antenie Jedynki, wykorzystali liczne publikacje prasowe z 1939 roku, dokumenty, dzienniki, wspomnienia pisane i dźwiękowe, a także komentarze współczesnych historyków, aby jak najpełniej zobrazować dni wybuchu II wojny światowej, a także okres przedwojnia, kiedy to Niemcy rozpoczęli przygotowania do zbrojnej napaści na Polskę.
Stacja "Spotkanie z mistrzem" przeniesie Słuchacza w zupełnie inny świat, w którym mistrzowie mikrofonu prowadzą pasjonujące rozmowy z międzynarodowej sławy naukowcami, znakomitymi profesorami, gwiazdami dużego i małego ekranu, a także słynnymi w Polsce pisarzami, malarzami i muzykami.
Moje.polskieradio.pl to jeden z najważniejszych projektów realizowanych na 85-lecie Polskiego Radia. Nie jest przedsięwzięciem stricte komercyjnym, wpisuje się bowiem w misyjną rolę nadawcy publicznego. Za pośrednictwem tego nowoczesnego narzędzia Polskie Radio, na niespotykaną dotychczas skalę, może zaprezentować własny dorobek. Po raz pierwszy tak szeroko dostępne w sieci są radiowe archiwalia, zawierające blisko milion pozycji. Dotychczas Polskie Radio uruchomiło 60 kanałów tematycznych, do końca roku planowane jest udostępnienie kolejnych 25.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)