Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polskie Radio, Telewizja Polska i Polkomtel - Początek współpracy

0
Podziel się:

Polskie Radio, Telewizja Polska i Polkomtel podpisały wspólny list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie cyfryzacji i świadczenia usług multimedialnych. List ten otwiera drogę do rewolucji w masowym dostępie do usług cyfrowych w Polsce.

Umowę między firmami podpisano w Kancelarii Premiera. Zapowiadając podpisanie dokumentu Jarosław Kaczyński powiedział, że umowa między firmami jest przełomowa. Rozpoczyna proces, który pozwoli na znaczne zwiększenie dostępności usług mutlimedialnych dla większości polskich gospodarstw, w tym dostępności do szeroopasmowego internetu.
Prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański powiedział, że Polskie Radio od dłuższego czasu przygotowywuje się do wdrożania nadawania w systemie cyfrowym. Podkreślił, że cały proces produkcji w radiu odbywa się już w tym systemie i ze strony technicznej radio jest przygotowane do współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi. Według prezesa Czabańskiego współpraca z Polkomtelem pozwoli także na zwiększenie obecności Polskiego Radia w internecie. Problemem w rozwijaniu tego rodzaju działalności są raczej ograniczenia prawne niż techniczne. Jak dodał Krzysztof Czabański, największy problem stanowią regulacje dotyczące praw autorskich, które nie nadążają za nowymi technologiami.
Prezes Telewizji Publicznej Andrzej Urbański określił współpracę między mediami publicznymi a Polkomtelem jako wielką szansę. Wyraził przekonanie, że wraz z podpisaniem umowy prace nad przygotowaniem TVP do przejścia na cyfrowy system nadawania nabiorą tempa. Prezes Urbański podkreślił, że jego firma ma przygotowaną strategię ekspansji na wszystkich potencjalnych kierunkach biznesowych, związanych z mediami i telekomunikacją. Jednym z najbardziej zaawansowanych projektów jest projekt telewizji mobilnej.
Prezes Polkomtela Adam Glapiński podkreślił z kolei, że jego firma od dawna przygotowuje się do walki o segment przekazu cyfrowego. Podkreślił, że wspólny rynek technologi informatycznych i mediów elektronicznych to miejsce, gdzie wykorzystuje się najbardziej zaawansowane technologie. Zdaniem prezesa Polkomtela sygnatariusze dzisiejszego porozumienia są gotowi do rywalizacji o widzów i słuchaczy - także ze światowymi potentatami na rynku globalnym.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)