Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polsko-francuskie konsultacje w Warszawie

0
Podziel się
bEsfjURh

Polska-Francja-konsultacje

W siedzibie rządu zaczynają się właśnie konsultacje polsko-francuskie pod przewodnictwem Donalda Tusk i prezydenta Francoisa Hollande'a.
Prezydent Francji przyleciał po południu do Warszawy. Wieczorem Francois Hollande spotka się z Bronisławem Komorowskim. Rok temu francuski prezydent podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce zapowiedział wzmocnienia współpracy politycznej między Paryżem a Warszawą
Prezydent Bronisław Komorowski spodziewa się, że podczas spotkania będzie dominowała sprawa relacji Ukrainy z Unią Europejską. "Jest bardzo ważne, aby umocnić dobre partnerstwo polsko-francuskie, które już funkcjonuje od jakiegoś czasu. Umocnić je również poprzez wspólnotę poglądów na przyszłość Partnerstwa Wschodniego ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy". - mówił wczoraj prezydent.
Innym ważnym tematem rozmów będą kwestie gospodarcze. W ubiegłym roku Francja była szóstym partnerem handlowym Polski. Wzajemne obroty osiągnęły wartość ponad 14 miliardów euro. Polscy przedsiębiorcy wysłali towary nad Sekwanę na łączną sumę 8 miliardów euro. Z kolei wartość importu z Francji osiągnęła poziom 6 miliardów.
Francja jest zainteresowana udziałem w modernizacji polskiej armii oraz inwestycjami w energetyce. Tamtejsze koncerny chcą wziąć udział w budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

IAR

bEsfjURK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)