Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomorze i Kujawy - powódź - stan

0
Podziel się

Poziom wody w Wiśle na Pomorzu i Kujawach cały czas się waha. Po wczorajszych spadkach dziś zanotowano niewielki wzrost na kilku wodowskazach. Wały przeciekały w Bydgoszczy i Toruniu, ale przecieki zostały opanowane. Zamkniętych jest sporo dróg.

bEhEUNmd

Powódź nie spowodowała większych szkód w województwie kujawsko-pomorskim, ale niepokój budzą wały. Przeciekały między innymi w Bydgoszczy przy ulicy Toruńskiej na wysokości oczyszczalni i przepompowni ścieków, w Fordonie na ulicy Brzegowej oraz w Toruniu Przy Grobli. We wszystkich trzech przypadkach wycieki zostały szybko opanowane przez strażaków i zatkane workami z piaskiem. Jeśli wytrzymają jeszcze kilka dni, to obędzie się bez większych strat.

Największe kłopoty sprawia komunikacja wzdłuż Wisły. Zamkniętych jest sporo dróg. Zamknięta jest droga Ciechocinek - Nieszawa, Bydgoszcz - Chełmno. Między Bydgoszczą, a Toruniem w Czarnowie na drodze stoi tama zbudowana przez mieszkańców w obawie przed cofką.

W bydgoskiej dzielnicy Fordon woda w nocy podniosła się o 3 centymetry, by rano opaść o jeden i utrzymać się na poziomie 762 centymetrów, w Toruniu i Włocławku stan wody waha się w okolicach 8 metrów.

bEhEUNmf

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy, poziom wody w ciągu najbliższych godzin będzie się wahał w związku ze zróżnicowanym zrzutem z włocławskiej tamy. Zrzut dziś stopniowo będzie jednak zmniejszany.

Wysoki stan wody w Wiśle utrzyma się jeszcze z pewnością przez kilka dni. Wały przeciwpowodziowe są cały czas patrolowane.

bEhEUNmG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)