Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomorze Zachodnie liczy szkody po huraganie

0
Podziel się:

Pomorze Zachodnie - huragan - bilans szkód

Pomorze Zachodnie liczy szkody po ubiegłotygodniowym huraganie. 64 budynki mieszkalne i gospodarcze ucierpiały na skutek zerwania lub zniszczenia dachu. Poszkodowanych jest 48 rodzin na kwotę około 300 tysięcy złotych. Otrzymają one pomoc na wykonanie niezbędnych remontów.
Duże straty powstały w zachodniopomorskich lasach. Ponad 180 tysięcy metrów sześciennych drewna uległo zniszczeniu, informuje Jolanta Sojka, rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. "Jeśli przeliczymy to na sztuki, to zniszczonych zostało ponad 200 tysięcy drzew. Największe szkody w drzewostanie dotknęły nadleśnictwa północne: Gryfice, Rokita i Resko. Tam wynoszą one od 12 do 15 tysięcy metrów sześciennych drewna" - wyjaśnia Jolanta Sojka.
Urząd Morski w Szczecinie szacuje wstępne straty w drzewostanie i rozmyciu wałów wydmowych na kwotę 850 tysięcy złotych. Powalonych zostało blisko 500 drzew w rejonie Niechorza i Międzyzdrojów. Wały wydmowe na długości 12 kilometrów zostały uszkodzone w Rogowie, Mrzeżynie, Niechorzu i Pobierowie.
Odwołano (o godz. 14) pogotowia sztormowe dla portów w Szczecinie i Trzebieży.
Straty odnotowały też PKP: zerwana została trakcja elektryczna na szlaku kolejowym pomiędzy stacjami Szczecin-Podjuchy a Szczecin-Port Centralny.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)