POPR Kolarstwo - Vuelta a Espana: Horner z USA wygrał III etap i został nowym liderem

0

kolarstwo - Vuelta a Espana - Mirador de Lobeira - III etap - Horner - Valverde

(poprawione lokaty Polaków i czołówka klasyfikacji łącznej)

Amerykanin Chris Horner po samotnej akcji wygrał III kolarskiego wyścigu Dookoła Hiszpanii i został nowym liderem. Kolarze mieli do pokonania blisko 185 km z metą w Mirador de Lobeira. Zawodnik grupy RadioShack o 3 sek. wyprzedził Alejandro Valverde z Hiszpanii (Movistar), a trzeci był inny Hiszpan - Joaquim Rodriguez (Katiusza).

Najlepszy z Polaków, Rafał Majka (Team Saxo-Tinkoff) był 12. ze stratą 6 sekund; na 18. pozycji został sklasyfikowany Bartosz Huzarski (NettApp Endura); Tomasz Marczyński (Vacansoleil) był 55., a Sylwester Szmyd (Movistar) zajął 58. miejsce.

W klasyfikacji łącznej Vuelta a Espana Horner ma 8 sek. przewagi nad Włochem Vincenzo Nibalim (Astana) i 14 sek. nad Nicolasem Rochem z Irlandii (Team Saxo-Tinkoff).

Rafał Majka awansował na 8. miejsce i traci do lidera 38 sekund; Bartosz Huszarski jest 12. - strata 48 sek.; Tomasz Marczyński zajmuje 40. lokatę - 2:46, a Sylwester Szmyd jest 45. - 3:37.

We wtorek kolarzy czeka pofałdowany etap o długości 189 km z metą w miejscowości Finisterra w Galicii.