Notowania

wiadomości
08.06.2013 11:49

Poprawia się sytuacja na rzekach Podkarpacia i na Śląsku

Podziel się
Dodaj komentarz

Rzeki-opady-sytuacja

Poprawia się sytuacja powodziowa na Podkarpaciu i Śląsku. Nie ma też zagrożenia powodzią w rejonie Zalewu Wiślanego.
Na rzekach w województwie śląskim nie zanotowano stanów alarmowych, jednak w pięciu miejscach przekroczone są stany ostrzegawcze - poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego w Katowicach. Przekroczenie stanów ostrzegawczych odnotowano na Brynicy, Przemszy oraz Wiśle. Hydrolodzy przewidują, że w ciągu najbliższych godzin wody w rzekach powinno nadal ubywać, jednak możliwe są również wahania poziomu rzek lub nawet ich gwałtowny przybór na obszarach, gdzie będzie intensywnie padać. Na razie jednak na Śląsku pogoda sprzyja stabilizacji sytuacji na rzekach.
Stabilizuje się sytuacja hydrologiczna na rzekach Podkarpacia. Stan alarmowy przekroczony jest tylko w dwóch miejscach, jednak w kilku gminach nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Nie wiadomo jednak czy sytuacja się nie pogorszy. Synoptycy ostrzegają, że po południu na Podkarpaciu mogą wystąpić burze z gradem. Lokalnie może spaść nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy.
Nie ma już zagrożenia powodzią w strefie Zalewu Wiślanego. Wody jeziora Drużno, rzeki Elbląg i Nogatu opadły do stanów średnich. Identycznie jest na samym Zalewie w Tolkmicku i Nowym Batorowie.
Na Mazurach stan ostrzegawczy nadal przekroczony jest w Giżycku na Kanale Giżyckim, a wysokie stany wód notowane są na stacji Przystań na jeziorze Mamry i w Baniach Mazurskich na rzece Gołdapi. Synoptycy, po południu, zapowiadają na Mazurach przelotne opady deszczu i burze. Regionalne służby kryzysowe na bieżąco monitorują sytuację.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz