Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krzyż
16.08.2010 13:04

Poseł PO: Są przeciwwskazania do budowy pomnika

Paweł Olszewski uważa, że szybko trzeba przenieść krzyż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Przemysław Piątkowski)

*Poseł PO Paweł Olszewski uważa, że szybko trzeba doprowadzić do przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. *

Polityk, który gościł w Programie I Polskiego Radia, powiedział, że powinni się tego podjąć Kościół i harcerze, którzy postawili krzyż.

Poseł Platformy przypuszcza, że trudno będzie o kompromis z Prawem i Sprawiedliwości w tej sprawie. Zdaniem Pawła Olszewskiego, Jarosław Kaczyński wykorzystuje ten spór do walki politycznej.

Poseł PO jest przeciwny postawieniu przed Pałacem Prezydenckim pomnika, upamiętniającego ofiary tragedii smoleńskiej. Gość Polskiego Radia argumentował, że _ nie widzi uzasadnienia _, aby taki monument powstał, poza tym przed Pałacem stoi już jeden pomnik - księcia Józefa Poniatowskiego.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t88000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;wokol;krzyza;tworzy;sie;negatywna;wspolnota,200,0,656072.html) Miller: Wokół krzyża tworzy się negatywna wspólnota

Zdaniem posła PO, są przeciwwskazania prawne do budowy kolejnego monumentu w tym miejscu. Olszewski skomentował w ten sposób projekt monumentu, przedstawiającego 96 dłoni, wyciągniętych w różnych gestach.

Jego autorem miałby być Maksymilian Biskupski - twórca m.in. warszawskiego pomnika Poległym i Pomordowanym na Wschodzie. Część rodzin ofiar katastrofy zaakceptowała projekt.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t104044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;w;nowej;roli;a;krzyz;nadal;dzieli,155,0,656027.html) Prezydent w nowej roli, a krzyż nadal dzieli Kiedy Komorowski przejmował zwierzchnictwo nad armią, hierarchowie kościelni apelowali o spokój pod krzyżem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t104043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowa;tablica;pamieci;ofiar;katastrofy;pod;smolenskiem,3,0,655875.html) Nowa tablica pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem Płyta została umieszczona w Katedrze Polowej w Warszawie.
Tagi: krzyż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz