Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Posiedzenie klubu sejmowego PiS

0
Podziel się:

Sprawa Pawła Zalewskiego nie została poruszona na wyjazdowym posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie parlamentarzystów PiS w Dębem pod Warszawą stało się za to okazją do uczczenia pierwszej rocznicy objęcia urzędu przez premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Przewodniczący klubu PiS Marek Kuchciński podczas przerwy w obradach powiedział dziennikarzom, że sprawa Zalewskiego została skierowana do rzecznika dyscypliny i rozpatrzy ją sąd partyjny. Dodał, że uwagi i zastrzeżenia wobec posła są poważne, ale nie chciał się wypowiadać co do szczegółów."Chcemy by sąd dyscyplinarny obiektywnie rozpatrzył tę sprawę" - powiedział Kuchciński.
Paweł Zalewski kilka dni temu, w wywiadzie dla jednej z rozgłośni, skrytykował minister spraw zagranicznych Annę Fotygę. Skarżył się, że sejmowa komisja spraw zagranicznych, którą kieruje, bezskutecznie próbowała uzyskać od pani minister odpowiedzi na pytania związane z wynikami brukselskiego szczytu.
Obecny na spotkaniu premier Jarosław Kaczyński przedstawił swoją analizę sytuacji w kraju. Obok niego swoje spostrzeżenia prezentowali politolodzy, między innymi profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i jednocześnie senator PiS Ryszard Legutko i profesor Zdzisław Krasnodębski. Byli zgodni, że należy zdynamizować działania dotyczące porządkowania państwa, a w szczególności położyć nacisk na walkę z korupcją na szczeblu samorządowym. Politycy PiS skrytykowali w wystąpieniach opozycję za ataki na politykę międzynarodową rządu.
Posiedzenie klubu zbiegło się z rocznicą objęcia urzędu przez premiera Kaczyńskiego. Dokładana data mija dziesiątego lipca. Z tej okazji premier otrzymał od swoich kolegów partyjnych między innymi replikę buławy hetmańskiej.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)