Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Posłowie sceptycznie o konkursie dot. ataków na Kościół

0
Podziel się
bErGOSER

Kościół-media-konkurs

Konkurs na najlepszą pracę naukową o atakach medialnych na Kościół. To propozycja przewodniczącego parlamentarnego zespołu do spraw przeciwdziałania ateizacji Andrzeja Jaworskiego z PiS-u. Nagrodą główną ma być publikacja pracy. Socjologowie, specjaliści od PR, językoznawcy i inni naukowcy mieliby zbadać teksty medialne, które programowo szkalują Kościół katolicki i katolików.
Szef klubu PO Rafał Grupiński jest przekonany, że opracowanie nie będzie przypominało pracy naukowej, a raczej kurs Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. W jego opinii, tego typu pomysły jedynie zniechęcą ludzi do Kościoła.
Poseł SLD Grzegorz Napieralski ocenia, że pomysł jest niedorzeczny. Polityk zwraca uwagę, że Kościół sam chce być elementem debaty publicznej. "Skoro hierarchowie zajmują się polityką, są w tej polityce" - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej. Poseł zastanawia się też, kto miałby za publikację i jej późniejszą promocję zapłacić.
Jak powiedział IAR szef parlamentarnego zespołu Andrzej Jaworski z PiS-u, w ostatnim czasie nastąpił wysyp publikacji, które nie tylko krytykują, lecz także oczerniają i ośmieszają ludzi Kościoła w naszym kraju. Wśród mediów, które wiodą prym w tym procederze, Andrzej Jaworski wymienia "Gazetę Wyborczą". Andrzej Rozenek z Ruchu Palikota podpowiada, jakie jeszcze tytuły powinny być przedmiotem analizy. "Bardzo się cieszę, że ktoś chce robić reklamę tygodnikowi 'Nie', 'Faktom i Mitom' " - mówi Andrzej Rozenek. Dodaje, że należy promować dobre tytuły, które przypominają, iż mamy świeckie państwo.
Regulamin konkursu i skład jury mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Informacyjna Agencja Radiowa

bErGOSFu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)