Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pokój
30.08.2008 10:36

Post oraz modlitwa w intencji światowego pokoju

Komitet Solidarności z Tybetem zaapelował do wszystkich Tybetańczyków oraz osób wspierających sprawę tybetańską na całym świecie o 12-godzinny post oraz modlitwę w intencji światowego pokoju. Ogólnoświatowa akcja solidarności odbywa się dzisiaj i ma poparcie tybetańskich władz na wychodźstwie w Indiach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Apel skierowany jest do ludzi wszystkich religii oraz wszystkich narodowości. Poparł ją duchowy przywódca Tybetu Dalajlama, tybetański rząd emigracyjny, a także organizacje pozarządowe działające na rzecz Tybetu.

Przedstawiciele Dalajlamy poinformowali, że mimo pobytu w szpitalu w Bombaju, przywódca Tybetańczyków uczestniczy w dzisiejszej akcji. W liście do ludzi dobrej woli premier Tybetańskiej Administracji na wychodźstwie profesor Samdhong Rinpocze podkreśla, że dzisiejsza akcja jest elementem pokojowej walki Tybetańczyków o swoje prawa.

Profesor zaznacza, że troska o przestrzeganie praw człowieka w Tybecie nabiera szczególnej wagi po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Część obserwatorów wydarzeń w Tybecie obawiała się, że po zakończeniu Olimpiady sytuacja w tym regionie może ulec pogorszeniu.

Tagi: pokój, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz