Notowania

powódź
21.05.2010 16:54

Powódź - dramatyczna walka w Parchatce

Dramatyczna walka o uratowanie wałów trwa w Parchatce niedaleko Puław. Kilkuset strażaków - ochotników od ponad doby nieprzerwanie układa na wałach kolejne worki z piaskiem. Mimo to, zapora przecieka w kilku miejscach, a poziom wody w Wiśle się podnosi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Woda jest w tej chwili na koronie i w kilku miejscach zaczyna się przelewać. Strażacy nie wiedzą, czy utrzymają wał, bo jest on bardzo mocno nasiąknięty. Stan Wisły w Parchatce od rana podniósł się o 15 centymetrów i nadal rośnie.

Ciężka sytuacja panuje w całym rejonie Puław i Kazimierza Dolnego. Rano woda przerwała umocnienia w miejscowości Brześce na pograniczu województw lubelskiego i mazowieckiego. Ewakuowano ponad stu mieszkańców wioski wraz z dobytkiem. Po kilku godzinach wyrwę udało się zatamować. Strażacy obawiają się jednak, że w wielu miejscach wały są już tak słabe, że mogą zacząć przesiąkać.

W Puławach stan Wisły utrzymuje się na poziomie 742 centymetrów, a według prognoz do wieczora może być o kolejnych kilkanaście centymetrów wyższy.

Tagi: powódź, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz