Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powódź - Polska ma szanse na unijne pieniądze

0
Podziel się

Polska ma szansę na pieniądze z Unii Europejskiej na usuwanie skutków powodzi. "Czekam na wniosek Polski o wsparcie z Funduszu Solidarności po ustaleniu strat" powiedział w Katowicach komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Johannes Hahn.

bEgfvrHF

Komisarz wraz z marszałkiem województwa i minister rozwoju regionalnego odwiedził tereny Ślaska zniszczone przez powódź. Współczuję wszystkim, którzy ucierpieli i wiem, ze czekają na pomoc - podkreślił Hahn.. "Europa nie jest tylko organizacja ekonomiczną. To także wspólnota solidarności i to jest jedna z sytuacji , której musimy pokazać ze jesteśmy razem".

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podkreśliła, ze Polska będzie składać wniosek o wsparcie z Funduszu Solidarności. Wszystkie osiem województw dotknietych przez powódż skorzysta z pieniędzy Funduszu.

Według wstępnych ustaleń - Polska ma dostać 100 milionów euro z Funduszu Solidarności. Mozliwe są także pianiądze dodatkowe w wysokości 50 milionów euro głównie na naprawę małej infrastruktury.

bEgfvrIi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)