Notowania

powódź
24.05.2010 11:24

Powódź - więcej żołnierzy do walki z żywiołem

Wojsko wysyła kolejnych żołnierzy do walki z powodzią. Obecnie w akcji przeciwpowodziowej bierze udział około 4200 mundurowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do działań skierowano też 35 pływających transporterów samobieżnych (PTS), 12 śmigłowców, 47 łodzi przeprawowych i prawie 300 pojazdów terenowych.

Ponad 3 tysiące żołnierzy działa w dorzeczu Wisły. Główne rejony działań to gminy: Szczucin w Małopolsce, Połaniec w województwie świętokrzyskim, powiat mielecki i tarnobrzeski na Podkarpaciu oraz Sandomierz, Opole Lubelskie, Kozienice, Warszawa oraz Nowy Dwór Mazowiecki, a także gmina Gąbin.

W dorzeczu Odry na terenie województw opolskiego i dolnośląskiego z powodzią walczy kolejnych 900 żołnierzy. Grupa 70 wojskowych rozpoczęła działania na terenie Wielkopolski wzdłuż Warty i jej dopływów.

Armia utrzymuje w odwodzie - w gotowości do natychmiastowego użycia - dodatkowych półtora tysiąca żołnierzy, kilkadziesiąt pływających transporterów samobieżnych, śmigłowców i samolotów transportowych.

W związku z poprawą sytuacji w niektórych rejonach, na wniosek wojewodów odwołano z udziału w akcji około 200 żołnierzy z gminy Połaniec oraz z powiatu dąbrowskiego w Małopolsce.

Tagi: powódź, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz