Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porozumienie
03.09.2006 10:00

Powstaje porozumienie wyborcze centrolewicy

W południe zostanie podpisane porozumienie wyborcze pomiędzy SLD, SdPL, Unią Pracy i Partią Demokratyczną - demokraci.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przewodniczący Partii Demokratycznej Janusz Onyszkiewicz powiedział IAR, że chodzi o "zbudowanie frontu demokratycznego sprzeciwu wobec psucia państwa" . Celem połączenia sił jest - według Onyszkiewicza - niedopuszczenie do tego, by fatalne praktyki w obserwowane w administracji publicznej przelały się do samorządów. "Priorytetem koalicji są uczciwe samorządy, które nie będą polem zawłaszczanym przez ugrupowania polityczne, i służącym wąskim interesom partyjnych elit" - podkreślił Janusz Onyszkiewicz.
Janusz Onyszkiewicz podkreślił, że jego partia dokonała trudnego wyboru, ale próbowała wcześniej w sojusz z PO, jednak partia Donalda Tuska odrzuciła możliwość wspólnych list w wyborach samorządowych.
Według publicysty Rafała Ziemkiewicza, nowa koalicja centrolewicowa nie zmieni zasadniczo sceny politycznej w Polsce, natomiast ma znaczenie symboliczne.
Janina Paradowska ocenia, że alians Partii Demokratycznej z SLD jest rozwiązaniem racjonalnym, skoro Platforma Obywatelska odrzuciła ofertę koalicji z partią Janusza Onyszyszkiewicza.

Tagi: porozumienie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz