Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.05.2010 06:00

Powstanie ciąg dalszy filmu o Polańskim

Będzie w nim mowa o walce Polańskiego z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Film Servis Festival Karlovy Vary)

Marina Zenovich, autorka filmu _ Roman Polanski: wanted and desired _, kręci dalszy ciąg dokumentu poświęconego polskiemu reżyserowi. Będzie w nim mowa o walce Polańskiego z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.

Agencja France Presse dowiedziała się w Cannes, że Marina Zenovich rozpoczęła pracę nad dalszym ciągiem filmu o Polańskim jeszcze we wrześniu, czyli przed aresztowaniem reżysera w Szwajcarii. Zenovich przyznaje jednak, że po osadzeniu Polańskiego w areszcie domowym jego sytuacja, a tym samym i jej plany co do filmu, zmieniły się w sposób diametralny. Nie zrezygnowała jednak z tego projektu.

Powstały przed dwoma laty film dokumentalny _ Roman Polański: wanted and desired _, opowiada o tym, jak amerykański wymiar sprawiedliwości, a także media, tropiły reżysera od roku 1978.

W roku 2008 film został najpierw pokazany na amerykańskim festiwalu niezależnego kina w Sundance, a następnie, jeszcze w tym samym roku, na festiwalu w Cannes.

Agencja France Presse przytacza również opinię kompozytora muzyki filmowej, Michaela Levinasa, że Roman Polański _ ma objawy poważnej depresji _.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz