Notowania

system
15.06.2009 18:50

Powstanie system ośrodków pomocy dla ofiar przestępstw

Do końca wakacji zacznie w pełni działać system Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Sieć powstanie na bazie już istniejących Ośrodków, które połączą swoje siły z koordynatorami wyznaczonymi przez Okręgowe Rady Adwokackie. Projekt ten jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanna Agacka-Indecka zwraca uwagę, że problem pomocy ofiarom przestępstw od lat wymagał rozwiązania. Bowiem sama pomoc prawnika - to za mało.

Często wskazana jest też pomoc psychologa lub innego specjalisty. Teraz jest szansa na to, wszelka potrzebna pomoc będzie dostępna w jednym miejscu.

Mecenas Agacka-Indecka zwraca uwagę, że tylko kompleksowa pomoc może dać prawdziwe wsparcie ofiarom przestępstw.

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej przypomina też, że dotychczasowy brak odpowiedniej pomocy takim osobom, skutkował w końcu wzrostem przestępczości. Dzieje się tak, ponieważ te ofiary pozbawione opieki odreagowując często stają się przestępcami.

Do końca czerwca Okręgowe Rady Adwokackie wyznaczą koordynatorów odpowiedzialnych za współpracę z Ośrodkami Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W Ośrodkach bezpłatnej pomocy prawnej udzielać będą aplikanci adwokaccy oraz adwokaci. Docelowo w ośrodkach udzielana będzie nie tylko pomoc prawna, ale także psychologiczna.

Tagi: system, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz