Notowania

poznań
30.11.2008 10:32

Poznań - Konferencja Klimatyczna

Osiem i pół tysiąca oficjalnych gości z 86 krajów zapowiedziało już przyjazd na Konferencję Klimatyczną do Poznania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ich obrady będzie obsługiwać 900 dziennikarzy z całego świata. Na Targach jeszcze trwają ostatnie przygotowania, ale jutro cały teren będzie już zamknięty.

Uroczyste otwarcie konferencji nastąpi w poniedziałek z udziałem premiera Donalda Tuska.

Najważniejsze decyzje polityczne dotyczące ochrony środowiska delegacje rządowe podejmą 11 grudnia. Na Konferencję przyjedzie też prezydent Lech Kaczyński. Obecni będą nobliści Al Gore i Wangari Maathai. Organizatorzy nie wiedzą jednak, w którym dniu przyjedzie Lech Wałęsa. Swoją obecność zapowiadali także, ale nie potwierdzili: Arnold Schwarzenegger i Michaił Gorbaczow. Z oficjalnych delegacji najbardziej reprezentowana będzie Polska i Dania - przyszłoroczny gospodarz konferencji klimatycznej. Liczna też będzie delegacja Stanów Zjednoczonych - przyjadą wspólnie przedstawiciele prezydenta Busha i prezydenta-elekta Baraka Obamy.

Ministerstwo środowiska chwali przygotowanie Poznania na przyjęcie gości. Do dyspozycji mają ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na targach, 34 sale konferencyjne i sieć pozwalającą jednocześnie na pracę 2 i pół tysiąca komputerów. Każdy z gości dostanie dwa pakiety powitalne - poznański i rządowy, a w nich między innymi: ekologiczną torbę, notatniki z ekologicznego papieru, czapkę, szalik, miód gryczany i porcelanową figurkę z Ćmielowa.

Tagi: poznań, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz