Notowania

poznań
08.12.2008 18:39

Poznań: Bianca Jagger apeluje w sprawie ochrony lasów Amazonii

Znana działaczka społeczna Bianca Jagger zaapelowała podczas poznańskiej konferencji klimatycznej o wysiłki na rzecz ochrony lasów Amazonii. Była modelka i eks-żona lidera Roling Stones Micka Jaggera, aktywnie działa na rzecz środowiska naturalnego oraz praw człowieka.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Poznaniu promowała między innymi organizację brazylijskiego profesora Virgilio Viany, który stara się zapobiegać masowemu wycinaniu lasów Amazonii poprzez uświadamianie miejscowej ludności i poprawianie ich standardów życia.

Bianca Jagger przyznała, że taki sposób działania daje nadzieję na pozytywne efekty. Przypomniała, że urodziła się w Nikaragui i przez wiele lat zajmowała się tematyką ochrony lasów tropikalnych. Widziała też zagładę lasów w Ameryce Łacińskiej i gdy zapoznała się z projektem Virgilio Viany, "całkowicie ją zainspirował". Podała też przykład szkoły, którą wybudowano w Amazonii ze środków organizacji Virgilio Viany. "W zupełnej głuszy możecie zobaczyć szkołę, która została wyposażona w urządzenia satelitarne. Dzięki temu tamtejsze dzieci mają dostęp do internetu. Sami wiecie, że nawet w niektórych szkołach w USA dzieci nie moga korzystać z sieci" - dodała Bianca Jagger.

Lasy Amazonii są nazywane "zielonymi płucami świata", ponieważ pochłaniają najwięcej na całej planecie dwutlenku węgla. Według raportów organizacji ekologicznych, w ciągu kilkudziesięciu lat susze oraz postępująca wycinka drzew mają doprowadzić do zmniejszenia powierzchni lasów amazońskich nawet o 60 procent.

Tagi: poznań, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz