Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 08:03

PR1-Jerzy Buzek-żałoba narodowa

Były szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek złożył kondolencje rodzinom ofiar wypadku kolejowego pod Szczekocinami. Złożył też życzenia szybkiego powrotu do zdrowia wszystkich poszkodowanym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Były premier, który gościł w Programie Pierwszym Polskiego Radia podkreślał, iż, według ekspertów, akcja ratunkowa przebiegła bardzo sprawnie. Dodał, że ratownicy, szczególnie ci z województwa śląskiego, są bardzo dobrze przygotowani do udziału w takich trudnach akcjach, poprzez doświadczenie w operacjach ratowniczych w kopalniach. Jerzy Buzek dodał, że wielki szacunek należy się też służbom z innych województw, uczestniczącym w akcji oraz mieszkańcom okolicznych domów, którzy pomagali poszkodowanym. Według Jerzego Buzka za wcześnie jeszcze, by spekulować o przyczynach tragedii pod Szczekocinami.
Zdaniem gościa Radiowej Jedynki, nawet w tak trudnych momentach, nie należy zapominać o konieczności rozwoju i modernizacji kolei. Buzek dodał, że polscy europarlamentarzyści bardzo zabiegają o dofinansowanie z Brukseli na ten cel na lata 2014-2020.

Prezydent Bronisław Komorowski, po katastrofie kolejowej w Szczekocinach, ogłosił żałobę narodową na terenie całego kraju. Obowiązuje od godziny 0.00 w poniedziałek 5 marca do 24.00 we wtorek 6 marca. W tym czasie zostaną odwołane wszystkie imprezy masowe i widowiska rozrywkowe, a flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu. Tradycyjnie przepasuje się także flagi kirem, jednak nie jest to regulowane ustawą. Do uczczenia pamięci ofiar katastrofy zobowiązane są też media poprzez ograniczenie nadawania programów rozrywkowych.
W zderzeniu dwóch pociągów w sobotę zginęło 16 osób, w szpitalach przebywa obecnie 49 rannych

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz