Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 08:11

PR1 - Niesiołowski o emeryturach i sondażach

Poseł Stefan Niesiołowski wyraził przekonanie, że Polacy zgodzą się na podniesienie wieku emerytalnego. Polityk Platformy Obywatelskiej powiedział w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że jest to konieczne, a Polska należy do ostatnich krajów Unii Europejskiej, które tego nie zrobiły.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polityk Platformy nie zgodził się z opinią, że nie ma dyskusji o ustawie emerytalnej. Powiedział, że jej projekt niedługo wpłynie do Sejmu, sprawą zajmie się też Komisja Trójstronna. Poseł Niesiołowski uznał za bezpodstawne obawy o brak pracy dla starszych ludzi. Powiedział, że za 20 lat ludzi do pracy będzie brakować. Dodał, że zgodziłby się na referendum w sprawie emerytur, gdyby pytanie brzmiało "Czy chcesz mieć głodową emeryturę?". Inne pytanie byłoby, zdaniem Niesiołowskiego, oszukańcze.
Poseł PO uznał za niejasną postawę Polskiego Stronnictwa Ludowego w tej sprawie. Dodał jednak, że nie wydaje mu się, aby PSL zerwało z tego powodu koalicję z Platformą.
Stefan Niesiołowski oświadczył, że nie ma "dołka" w poparciu dla PO w sondażach, a jest tylko propagandowa nagonka na tę partię. "Krytykowano nas za to, że nie robimy reform, a teraz krytykuje się za to, że je robimy" - powiedział poseł przypominając, że w ostatnim sonażu TNS OBOP Platforma uzyskała 36 procent poparcia.
Mówiąc o sprawie ACTA gość Polskiego Radia wyraził przekonanie, że zostanie ona ratyfikowana, ale nie wykluczył, iż dojdzie w tej sprawie do kompromisu. Podkreślił, że decyzji nie można podejmować pod naciskiem ulicy. Nie zgodził się również z krytyką rządu za odwołanie meczu o Superpuchar Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jego zdaniem, sprawa nie jest na tyle ważna, aby nadawać jej znaczenie polityczne.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz