Notowania

wiadomości
18.06.2012 08:28

PR1 R.Kuźniar - Grecja - wybory

Profesor Roman Kuźniar uważa, że Grecję czeka wiele lat zubożenia i ciężkiej pracy. Wczorajsze wybory w Grecji wygrała konserwatywna partia Nowa Demokracja, która uzyskała blisko 30 procent głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Doradca prezydenta do spraw międzynarodowych mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że najistotniejsze w procesie wychodzenia państwa z kryzysu będzie zachowanie narodu greckiego. Według profesora, żeby wyprowadzić kraj na prostą, konieczne będzie pogodzenie się Greków z trwającym nawet kilkanaście lat zubożeniem.
Zdaniem profesora Kuźniara, winę za doprowadzenie do sytuacji, w jakiej znalazła się Grecja, ponoszą zarówno zdegenerowana klasa polityczna z dwóch największych partii, jak i społeczeństwo greckie, które było beneficjentem szkodliwej polityki.
Zwycięska Nowa Demokracja zapowiada utworzenie rządu jedności narodowej. Może to jednak nie być łatwe. Dotychczas rządząca socjalistyczna partia PASOK, która zdobyła 12,3 procent głosów, na razie waha się, czy wchodzić w koalicję z konserwatystami.
Radykalnie lewicowa SYRIZA, na którą głosowało 27 procent Greków, deklaruje pozostanie w opozycji.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz