Notowania

wiadomości
02.03.2012 08:05

PR1 Saryusz-Wolski - pakt fiskalny - ocena

Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że przyjęcie paktu fiskalnego przez kraje Unii Europejskiej jest rozwiązaniem ułomnym, jednak jedynym możliwym w obecnej sytuacji. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia zapowiedział, że wszystkie szczegóły porozumienia są już omówiona, a sam dokument będzie dziś podpisany.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jacek Saryusz-Wolski uważa, że wszystkie ustalenia dotyczące paktu fiskalnego są już dopięte na ostatni guzik. Kwestią uzgodnień pozostają jeszcze pewne szczegóły, jednak prawie cała Unia Europejska doszła w tej sprawie do porozumienia. Eurodeputowany PO jest zdania, że po przeprowadzeniu 12 ratyfikacji pakt wejdzie w życie od początku następnego roku. Jacek Saryusz-Wolski uważa, że sprawa jest już przesądzona mimo obaw niektórych państw, które zgodziły się wcześniej na porozumienie. Gość Polskiego Radia przypomniał, że zgody na podpisanie tego dokumentu nie wyraziły Wielka Brytania i Czechy, a Irlandia rozważa możliwość przyjęcia go dopiero po przeprowadzeniu referendum.
Zdaniem polityka PO pakt fiskalny skonsoliduje gospodarkę europejską. W jego ocenie przyjęcie porozumienia nie wpłynie na likwidację strefy euro, a wręcz da tej grupie państw "drugi oddech".

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz