Notowania

wiadomości
04.06.2012 09:20

PR3 Kowal - Ukraina - Euro

Paweł Kowal przestrzega przed zamykaniem się Polski na Wschód. W ocenie gościa Programu Trzeciego Polskiego Radia nasz kraj powinien prowadzić aktywną politykę wobec Ukrainy i Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lider Polska Jest Najważniejsza powiedział, że Warszawa nie powinna wycofywać się z obrony swych interesów na Wschodzie. Podkreślił także, że Euro 2012 powinno być wykorzystane do wywierania presji na władze Ukrainy w sprawie Julii Tymoszenko. Politycy powinni jednak skoncentrować się na szukaniu kompromisu w tej sprawie, ponieważ to jedyna szansa na uratowanie byłej premier Ukrainy. Nie można jednak doprowadzić do sytuacji, w której nasza dyplomacja "załamie ręce" i powie, że nie ma żadnych możliwości wpływania na Kijów. Paweł Kowal przestrzega także przed wszelkimi próbami blokowania Ukrainy i tworzenia "muru na Wschodzie". Warszawa powinna natomiast skoordynować swe działania z innymi stolicami Unii Europejskich, aby wzmocnić siłę swego przekazu.
Paweł Kowal uważa, że zapowiedzi protestów na Euro 2012 są wynikiem złej pracy rządu PO-PSL. W jego ocenie gabinet Donalda Tuska źle przygotował kraj do tego turnieju, o czym dobitnie świadczą historie podwykonawców autostrad i Stadionu Narodowego. Podkreślił, że ci ludzie zostali doprowadzeni do sytuacji, w której nie mają za co utrzymać swych rodzin i stąd ich rozpaczliwe zapowiedzi protestów. Kowal przypomniał, że winą obecnych władz jest chociażby doprowadzenie do podpisania złych umów.
"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że od jutra budowla¨˝cy będą blokować wejście na Stadion Narodowy w Warszawie. Grożą, że nie odejdą, póki nie dostaną gwarancji zapłaty.
Blisko 40 firm podwykonawców, którym nie zapłacono za roboty wykonane na Stadionie Narodowym zdecydowało się na blokadę obiektu. W proteście może wziąć udział nawet sześć tysięcy osób. Żądają, by prezes Narodowego Centrum Sportu odpowiedzialny za budowę stadionu dał im na piśmie gwarancję zapłaty w ciągu tygodnia.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz