Notowania

wiadomości
28.03.2011 12:32

Premier-Gdańsk-rafineria

Premier Donald Tusk powiedział, że obecnie nasz kraj jest samowystarczalny jeżeli chodzi o przerób ropy naftowej. Premier złożył wizytę w gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS. Premier podkreślił, że jest to jedna z najnowocześniejszych rafinerii w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To, że dzisiaj oglądaliśmy te instalacje najnowocześniejsze w Europie to jest powód do naszej satysfakcji" - powiedział Donald tusk. Premier dodał, że działalność rafinerii wpływa też na rozwój regionu. "Mam nadzieję, że szczególnie mieszkańcy Gdańska, Trójmiasta, Pomorza też doceniają wkład rafinerii to co dzieje się u nas na regionalnym rynku nie tylko energetycznym, ale też we wszystkich dziedzinach życia, gdzie rafineria jest obecna" - powiedział.
Pytany o rosnące ceny benzyny Donald Tusk podkreślił, że wpływ rządu na regulacje cen paliw jest znikomy. Głównymi czynnikami cenotwórczymi są relacja gotówki do dolara oraz cena ropy na rynkach światowych . "Tutaj jesteśmy w sytuacji najmniej optymalnej od lat" - powiedział. Premier zapewnił, że mimo niesprzyjającej sytuacji rząd będzie szukał rozwiązań, aby ceny benzyny nie szły w górę. "Będziemy szukali w najbliższych dniach takich zmian ustawowych, które trochę ułatwią życie dwóm głównym rafineriom i to powinno wpłynąć, w niewielkim stopniu, ale powinno, na ceny paliw na stacjach benzynowych" - powiedział.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz