Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier-Gilowska-debaty

0
Podziel się

Premier Donald Tusk uważa, że to dobrze iż Zyta Gilowska nie weźmie udziału w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Wczoraj po kilku dniach spekulacji powiedziała dziennikarzom, że jako członek Rady Polityki Pieniężnej nie może brać udziału w politycznych debatach.

bEgobVeJ

Zdaniem premiera, ta wypowiedź profesor Gilowskiej zamyka sprawę. W jego opinii, taka decyzja jest dobra, a także Rady Polityki Pieniężnej, porządku konstytucyjnego i dla kondycji polskiej waluty i dla samej Zyty Gilowskiej. Według szefa rządu, zadanie, którego podjęła się Zyta Gilowska w RPP, wyklucza zaangażowanie polityczne.
Szef rządu zapewnił też, że nadal jest "do dyspozycji" jeśli chodzi o debatę z Jarosławem Kaczyńskim. Dodał jednak, że pytanie o nią nie powinno być skierowane do niego. Premier, nawiązując do hasła Prawa i Sprawiedliwości, dodał, że Polacy zasługują na więcej niż dyskusja o debatach.
Wybory parlamentarne odbędą się 9 października. Do tej pory nie doszło do debaty między przywódcami PO i PiS. Na razie też nie jest ona planowana. W tym tygodniu w sprawie debat rozmawiali ze sobą sztabowcy obu partii, jednak terminu ewentualnego spotkania liderów nie ustalili.

bEgobVfm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)