Notowania

wiadomości
01.06.2011 19:11

Premier - guzik - przeprosiny

Donald Tusk przeprosił za swoje uwagi dotyczące stroju dziennikarki Polskiego Radia, jakimi podzielił się wczoraj na konferencji prasowej. Premier na pytanie dziennikarki czy przygotowania do polskiej prezydencji są zapięte na ostatni guzik odpowiedział: "Guziki wszystkie zapięte, na pewno. Patrzę na letni strój pani redaktor. I dlatego nie kojarzy mi się z tym... Z dopięciem wszystkiego na ostatni guzik".

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziś szef rządu stwierdził w Gniewkowie na Kujawach, że jeśli kogoś dotknął swoją uwagą, to przeprasza. Zastrzegł jednocześnie, że "może nie było to najmądrzejsze, ale niegroźne." Wczorajsza wypowiedź oburzyła część internautów i opozycję.
Sojusz Lewicy Demokratycznej i Partia Kobiet uznały wypowiedź premiera za seksistowską i skandaliczną. "Mam takie nieodparte wrażenie, że PO bierze udział w jakichś zawodach na najbardziej seksistowską rządzącą partię w dziejach Rzeczpospolitej Polskiej" powiedziała Izabela Stawicka z Partii Kobiet. Przypomniała, że poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Stolarczyk podczas debaty nad ustawą kwotową powiedział: "Parytety tak, ale powoli i z umiarem". Zdaniem Izabeli Stawickiej, pokazuje to, co PO myśli o walce z dyskryminacją kobiet.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz