Notowania

wiadomości
18.06.2011 18:20

premier - warzywa - SGGW

Premier Donald Tusk podkreśla, że Polska jest jednym z najlepszych w Europie producentów owoców i warzyw. Donald Tusk i minister rolnictwa Marek Sawicki byli gośćmi zorganizowanego w ogrodach warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego pikniku "Poznaj Zdrową Żywność". Tusk i Sawicki zwiedzali stoiska z ekologiczną żywnością i próbowali poszczególnych produktów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W rozmowie z dziennikarzami Donald Tusk chwalił polskie produkty i podkreślał, że Polski nie dotknęły jak dotąd żadne problemy z żywnością, jakie pojawiają się w innych krajach. Świadczy o tym choćby jakość polskich ogórków. "Demonstracyjnie od pewnego czasu jemy ogórki, ale właśnie dlatego, żeby pokazać, że w Polsce nie musimy się bać ani naszych owoców, ani warzyw, ani mięsa. Warto się z tego cieszyć, gdy w połowie Europy jest pewien niepokój, w niektórych państwach naprawdę uzasadniony, a u nas to wszystko jest rzeczywiście najwyższej jakości" - dodał premier.
Donald Tusk powtórzył też, że polskie - w szczególności kaszubskie - truskawki są najlepsze na świecie. "A to, że w kwietniu naturalne chorwackie smakują lepiej niż importowane lub szklarniowe, to też prawda. Muszę jednak powiedzieć, że moi rodacy z Kaszub, którzy specjalizują się w truskawkach i przyjechali dzisiaj i dali mi pełen kosz truskawek i powiedzieli "My naprawdę wiemy, że mało kto tak lubi i ceni polską i kaszubską truskawkę jak Pan" - powiedział Tusk.
Od jednej z wystawiających swoje produkty firm premier dostał słoik ogórków, a wystawcy poprosili, by ogórki pojawiły się na przyszłotygodniowym spotkaniu polskiego i niemieckiego rządu.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz