Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsce
06.03.2009 11:16

Premier Bawarii zarzucił Polsce mieszanie się w wewnętrzne sprawy Niemiec

Premier Bawarii i szef CSU Horst Seehofer zarzucił Polsce mieszanie się w wewnętrzne sprawy Niemiec w związku z dyskusją wokół osoby Eriki Steinbach. Bawarski polityk domaga się dla przewodniczącej Związku Wypędzonych miejsca w radzie fundacji poświęconej powojennym wysiedleniom.

Podziel się
Dodaj komentarz

Seehofer powiedział dziennikowi "Muenchner Merkur", że otwarte i agresywne mieszanie się Polski w niemieckie decyzje jest nie do zaakceptowania. Jak dodał, taka postawa Polski stoi w sprzeczności z duchem europejskim.

Premier Bawarii opowiada się za przyznaniem Erice Steinbach miejsca w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". "Dla CSU ta sprawapozostaje na porządku dziennym" - powiedział szef ugrupowania. Związek Wypędzonych zdecydował się na razie nie nominować swojej przewodniczącej do rady, ale jedno przysługujące mu miejsce pozostawił nieobsadzone.

Horst Seehofer poinformował, że zamierza odznaczyć Steinbach Bawarskim Orderem Zasługi - najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez bawarski rząd. Chce również razem z szefową Związku Wypędzonych zorganizować dużą konferencję poświęconą powojennym wysiedleniom.

Tagi: polsce, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz