Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier o służbie zdrowia i zajściach

0
Podziel się
bEpZNnlx

Premier - konferencja - służba zdrowia

Premier chce skrócenia kolejek do specjalistów.
Donald Tusk powiedział na konferencji prasowej, że trzeba przede wszystkim skrócić kolejki do onkologów i lekarzy rodzinnych. Minister zdrowia ma odpowiedzieć na pytanie, czy da się to osiągnąć bez dodatkowych nakładów, a jeśli nie, to skąd wziąć pieniądze. Decyzje w tej sprawie mają zapaść wiosną przyszłego roku. Premier dodał, że minister zdrowia przygotuje też analizę, czy potrzebne jest zwiększenie ogólnych nakładów na służbę zdrowia.
Tusk oświadczył, że nie jest w stanie skomentować wczorajszych zajść w Katowicach. "Zbydlęcenie niektórych ludzi doprowadza do takich sytuacji" - powiedział premier dodając, że pseudokibice są zdolni do najgoszego, nawet do zabójstw. Podczas wczorajszych obchodów rocznicy masakry w kopalni "Wujek" w Katowicach, chuligani z Chorzowa zaatakowali kibiców GKS Katowice. Interweniowała policja, zatrzymując około 30 osób.
Donald Tusk powiedział, że bardzo cieszy się z umorzenia sprawy prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, podejrzanego o korupcję. Dodał, że była to prawdopodobnie prowokacja, wymierzona także w niego. Tusk oświadczył, że będzie wspierał Karnowskiego, jeśli zechce na przykład ubiegać się o kolejną kadencję.

IAR

bEpZNnma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)