Notowania

krzysztof kwiatkowski
06.04.2011 10:58

Premier o wraku Tupolewa: Mam nadzieję, że szybko wróci

Donald Tusk zapowiedział, że będzie rozmawiał o tym z przedstawicielami prokuratury i prezydentem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Donald Tusk na konferencji prasowej z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim powiedział, że ma nadzieję, iż czynności zmierzające do sprowadzenie samolotu do Polski skończą się jak najszybciej.

Premier zapowiedział, że w tej sprawie będzie rozmawiał z przedstawicielami prokuratury i prezydentem. Tusk zapewnił, że będzie do dyspozycji naszych służb i prokuratury, jeśli będzie mógł być pomocny w jak najszybszym zakończeniu procedur. Dodał, że szczątki samolotu stały się _ ikoną pamięci o katastrofie smoleńskiej _. Jednocześnie poparł pomysł, by elementy samolotu stały się częścią pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.

Donald Tusk zapewnił, że kiedy tylko otrzyma polski raport o katastrofie smoleńskiej, zagwarantuje jak najszybsze i jak najszersze udostępnienie wszystkich w nim zawartych faktów. Dodał, że wszyscy członkowie komisji szefa MSWiA Jerzego Millera badającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, mają świadomość, jak ważne jest szybkie zakończenie ich prac. Wyraził nadzieję, że dojdzie do tego jeszcze wiosną.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t131467.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katastrofa;w;smolensku;dostalismy;kolejne;akta,106,0,807018.html) Katastrofa w Smoleńsku. Dostaliśmy kolejne akta Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej udostępniła Polsce 14 tomów dokumentów, dotyczących prowadzonego w Rosji postępowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wrak;tupolewa;pomnikiem;ofiar;katastrofy,183,0,806839.html) Wrak Tupolewa pomnikiem ofiar katastrofy? Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem nadal znajduje się na terytorium Rosji. Trwa dyskusja, co z nim zrobić po zakończeniu śledztwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t95329.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nalecz;rozumiem;troske;kaczynskiego,168,0,806312.html) Nałęcz: Rozumiem troskę Kaczyńskiego Zdaniem doradcy prezydenta posłowie robią błąd zgłaszając wypowiedź prezesa PiS do prokuratury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t95533.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;teraz;trudniej;bedzie;klamac,38,0,806182.html) Kaczyński: Teraz trudniej będzie kłamać To słowa prezesa PiS po premierze filmu "10.04.10", przedstawiającego wyniki dziennikarskiego dochodzenia na temat katastrofy smoleńskiej.
Tagi: krzysztof kwiatkowski, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz