Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier oczekuje wyjaśnień Macierewicza

0
Podziel się:
bEsApcqd

Premier - konferencja - Macierewicz

"Ten typ tak ma. Chce dobrze, ale zawsze mu źle wychodzi" - tak Donald Tusk komentuje kłopoty Antoniego Macierewicza z rosyjskim tłumaczeniem raportu z likwidacji WSI. Zdaniem premiera, Macierewicz powinien się wytłumaczyc z zarzutów związanych z tą sprawą.
Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu Tusk powiedział jednak, że nie chce oskarżać posła Prawa i Sprawiedliwości. Jego działania świadczą bowiem raczej o nieprzewidywalności, niż o złych zamiarach. "Jeśli to służy obcym interesom, bo taki wątek się pojawił w tych spekulacjach, to odnoszę wrażenie , że Antoni Macierewicz szkodzi Polsce obiektywnie a nie subiektywnie. Chyba nie chce szkodzić, ale ciągle mu tak jakoś to wychodzi" - powiedział szef rządu. Dodał, że oskarżenia o szpiegowaniu są w tym przypadku na wyrost.
Komentując groźby Macierewicza, iż pozwie go do sądu w sprawie słów dotyczących raportu WSI, premier powiedział, że sądy mają dużo pracy. Dodał, że nie jest wykluczone iż jednym z powodów tego że tak długo czekamy na wyroki , jest to iż sądy " są zalane sprawami polskich pieniaczy". Dodał, że jeśli Macierewicz chce, to może złożyć pozew.
Sejmowa komisja do spraw służb specjalnych sprawdzała dziś, czy Macierewicz sześć lat temu zlecił tłumaczenie raportu z likwidacji WSI na język rosyjski, jeszcze przed jego opublikowaniem po polsku. Według posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej Stanisława Wziątka, materiały z raportu trafiały do tłumaczki miała bezpośrednie kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi. Działo się to przed publikacją raportu o likwidacji WSI. Według posłów PiS, tłumaczenie raportu na rosyjski było w pełni legalne i odbyło się wtedy, gdy był to dokument jawny.

IAR

bEsApcqG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)