Notowania

polska
28.08.2009 11:29

Premier: Polska jest liderem wyścigu z kryzysem

Premier Donald Tusk jest przekonany, że w dodatnim wzroście PKB w naszym kraju nie może być przypadku. W drugim kwartale tego roku PKB wzrósł realnie o 1,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. W pierwszym kwartale było to 0,8 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef rządu zaznaczył, że Polska jest liderem wyścigu z kryzysem. Przypomniał, że tylko w naszym kraju wzrost PKB w drugim kwartale jest dodatni. Donald Tusk podkreślił, że jeszcze kilka miesięcy temu wielu niedowiarków krytykowało ich zdaniem zbyt optymistyczne prognozy rządu. Zdaniem premiera to właśnie optymizm, ale podparty rzetelną i przemyślaną polityką, jest podstawą sukcesu.

Szef rządu wyraził przekonanie, że naszym optymizmem zaraziliśmy międzynarodowe instytucje i partnerów, którzy pomogli między innymi ustabilizować kurs złotego. To pozwoliło zdaniem premiera przeciwdziałać skutkom kryzysu. Udało się też błyskawicznie zabezpieczyć depozytariuszy banków, dzięki czemu uniknęliśmy paniki. Już zimą poczyniono też niezbędne oszczędności i kontrolowano deficyt, co spotkało się z szeroką krytyką - dodał Tusk.

Jego zdaniem gdyby rząd słuchał rad opozycji i prezydenta, naszemu krajowi groziłoby dziś bankructwo. Premier zapewnił, że jego rząd działa w sposób przemyślany, aby w przyszłych latach uniknąć wzrostu podatków. Zaznaczył, że nie popada w euforię, bowiem przyszłe miesiące z pewnością będą trudne i wymagające dyscypliny.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz